Nowy paradygmat na rynku pracy: zmień pracę na bezpieczne dochody

Czas na Ja Firma

Jedną z możliwości zabezpieczenia swojej przyszłości w nadchodzących latach jest myślenie jak przedsiębiorca. Zacznij kreować swoją wizję przyszłości.  Jedną z opcji jest znalezienie zapotrzebowania na własną wiedzę, kompetencje i doświadczenie. Jeżeli zdecydujesz się na założenie własnego biznesu dostaniesz odpowiednie wsparcie – nadchodzą czasy przedsiębiorczości!

Jeśli masz wewnętrzne poczucie siły i odpowiednie predyspozycje, to należałoby rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej.

wykres3 Ja   Spółka z o.o.

W pierwszej fazie zdecydujemy wspólnie, która z opcji jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Czy własna działalność, czy łączenie zatrudnienia na umowę o pracę z działalnością dorywczą, np. prowadzenie szkoleń specjalistycznych. Doradzimy, co to mogłoby być. A może jednak pełny etat to Twoje naturalne środowisko i należy tylko znaleźć miejsce pracy spełniające Twoje aspiracje i dopasowane do Twoich indywidualnych kompetencji? Nasi konsultanci pomogą Ci znaleźć Twoja optymalną ścieżkę.

wykres4 Ja   Spółka z o.o.

W fazie drugiej wspomagamy uruchomienie działalności, doradzając zarówno pod kątem strategicznym, jak i technicznym. Doradztwo obejmuje wszystkie elementy tworzenia biznesplanu, jak również wskazówki dotyczące kwestii administracyjnych.
Be Yourself oferuje także wsparcie dla istniejących już działalności. Prowadzi pełne doradztwo począwszy od strategii, poprzez formułowanie długo i krótkookresowych celów. Doradza przy wprowadzaniu standardów i wdrażaniu efektywnych procesów. W przypadku zatrudnienia pracowników doradza w obszarze zarządzania. Może też dobrać odpowiednią kadrę.

W wariancie łączenia własnej działalności z zatrudnieniem na umowę o pracę, Be Yourself:
– doradzi jak pogodzić te dwa obszary, aby jeden nie działał na szkodę drugiego,
– doradzi, co i w jakim zakresie rozwijać jako pracę dorywczą.
W przypadku podjęcia decyzji o ewolucyjnym przejściu z pracy na etacie w kierunku własnej działalności gospodarczej, Be Yourself wesprze przy tworzeniu optymalnego harmonogramu działań.

wykres5 Ja   Spółka z o.o.